História

  História webstránky Webnamieru.sk siaha do roku 2008, kedy som ju dňa 29. januára 2008 zaregistroval za účelom hostovania časti Sitemap generátor mojej bakalárskej práce s názvom Využitie metód optimalizácie internetových aplikácií pre vyhľadávače pri zvyšovaní úspešnosti internetových aplikácií.

  Áno, takto sa volala moja bakalárska práca, a ešte viac ako pri čítani jej názvu som sa zapotil pri jej vypracovaní Smile . V skutočnosti som generátor nikdy úplne podľa svojich predstáv nedokončil, ba dokonca dodnes sú v ňom chyby, ako nevalidný formát času, či problémy s indexovaním niektorých webov. Doteraz som nemal čas ho dokončiť a už to v pláne ani nemám. S programovaním v PHP som sa už ruzlúčil a nový generátor bude napísaný v C# .NET. Pôvodný generátor ale ponechám online ako pamiatku na tie časy. Smile

  Po dokončení bakalárky som sa chcel tvorbe webov a hlavne ich následnej optimalizácií pre vyhľadávače venovať aj naďalej, a preto som hlavnú stránku mojej domény tématicky zacielil na tvorbu webstránok. Na rôznych subdoménach začali vznikať stránky, väčšinou pre vlastné potreby alebo rodinu (www.bakchus.webnamieru.sk), ale aj prepožičanie miesta pre kamarátov (www.gimp.webnamieru.sk), či dokonca testovanie môjho hostingu pre nasadenie v mojej vtedajšej práci.

  Bohužiaľ popri ďalšiemu štúdiu, práci a tvorbe webov som na svoju vlastnú stránku zabudol. Vyše roka som sa k nej vôbec nedostal, nič nepridal, nič nezmenil, takže zo stránky ostala len rozrobená kostra. V období, keď som pracoval na svojej diplomovej práci tak, ako každému pilnému študentovi, aj mne sa chcelo robiť úplne všetko, len nie moju diplomovku Innocent. A tak som začal s prestavbou svojej stránky. Navrhol som úplne novú štruktúru, ktorá spĺňala prezentačnú funkciu, ale zároveň sa stala aj mojou osobnou a blogovaciou stránkou.

  Tématicky som sa okrem tvorby www stránok, začal venovať aj samotnému CMS Drupal, na ktorom svoje stránky prevažne staviam, ako aj programovaniu v C#.NET a iným zákutiam IT. Informatika sa u mňa totiž okrem zamestnania stala aj záľubou a životným štýlom. Cool

  Do budúcna by som chcel pokračovať v práci na rôznych projektoch, či uz platených, ale aj open source projektoch a budovať svoju stránku. Chcem ju zamerať hlavne na vlastnú prezentáciu a napĺňať ju obsahom k svojej spokojnosti.